Aktualności ZSS

          • English Talent Contest 2026


            Dzisiaj w Kinie „Wolność” odbyła się już 7. edycja konkursu piosenki w języku angielskim „English Talent Contest”.

            Nowa galeria ETC 2026 została dodana do albumu fotograficznego

            Uczestnikami byli uczniowie szczecineckich szkół podstawowych, Szkoły Społecznej ze Słupska, a także szkół z Czaplinka, Nowego Worowa i Gwdy Wielkiej. Poziom konkursu był bardzo wysoki – nie zabrakło odwagi, wielkiego talentu, emocji i świetnej zabawy!

            Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkołę Społeczną przy wsparciu SAPiK-u. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta Szczecinek.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, laureatom oraz ich opiekunom!

            Gorące podziękowania składamy paniom: Agacie Milacie-Troińskiej, Iwonie Torskiej-Szabałowskiej oraz Darii Oleszkiewicz za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

            Szczególne podziękowania kierujemy również do sponsorów i partnerów, którymi byli:

            * Burmistrz Miasta Szczecinek
            * SAPiK Szczecinek
            * Społeczne Towarzystwo Oświatowe
            * Macmillan Education
            * Schneider Electric
             

          • Biegliśmy z sercem, rywalizowaliśmy z wiedzą

            Miniony tydzień stał pod znakiem wyjątkowych, jubileuszowych wydarzeń w naszej szkole. Za nami dwa wielkie przedsięwzięcia : Bieg dla serca oraz konkurs “Omnibus szczecinecki”

            Bieg dla Serca, był niezapomnianym sportowym świętem z głębszym przesłaniem - zbieraliśmy na sprzęt AED, który podniesie bezpieczeństwo w naszej szkole.

            Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców uczniów klas 5C, 7 oraz 8 SSP za pomoc przy organizacji tego radosnego wydarzenia. Ogromne wyrazy wdzięczności składamy panu Marcinowi Drewnowskiemu – współorganizatorowi biegu.

            Pan Marcin zabezpieczył całą imprezę od strony medycznej i jest również pomysłodawcą zbiórki na zakup szkolnego defibrylatora (AED). Dziękujemy za serce oddane tej inicjatywie!

            Międzyszkolny Konkurs Wiedzowy „Omnibus Szczecinecki” – edycja jubileuszowa

            Nasza szkoła ponownie stała się areną zmagań najtęższych umysłów! Tegoroczna, jubileuszowa edycja miała wyjątkowy, sentymentalny charakter. Na scenę „Omnibusa” – po latach przerwy – powrócił w roli prowadzącego pan Janusz Rautszko, któremu dziękujemy za profesjonalizm, charyzmę i stworzenie wspaniałej atmosfery, którą pamiętają pokolenia naszych absolwentów. Nagrody dla uczestników ufundowało Nadleśnictwo Szczecinek.

            Dziękujemy wszystkim – uczniom, nauczycielom, rodzicom i przyjaciołom szkoły – za wspólne tworzenie historii naszej szkoły!

          • Świętujemy 35-lecie szkoły z „Omnibusem Szczecineckim”

            21 maja w auli naszej szkoły odbył się konkurs wiedzy „Omnibus Szczecinecki”, zorganizowany z okazji jubileuszu 35-lecia Szkoły Społecznej.

            W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele szczecineckich szkół podstawowych. Emocji nie brakowało! Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą, świetnym przygotowaniem i błyskotliwym refleksem. Konkurs odbył się w dobrze znanej formule „1 z 10”, co zapewniło zawodnikom i publiczności mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Nad profesjonalnym przebiegiem turnieju i świetną atmosferą czuwał prowadzący – pan Janusz Rautszko.

            Naszą szkołę dumnie reprezentowali: Aleksandra Rogólska, Krzysztof Herbaczewski oraz Paulina Waszewska. Gratulujemy wspaniałego występu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszych barw!

            Laureaci „Szczecineckiego Omnibusa”:
            I miejsce: Filip Bohdziewicz (SP5)
            II miejsce: Natalia Mikołajczak (SP7)
            III miejsce: Karol Leonowicz (SP6)

            Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!

          • Sukces naszych uczennic w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zdrowia PCK!

            Z dumą informujemy o ogromnym sukcesie naszych uczennic w 33. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK, w której wystartowało aż 23 tysiące uczestników z całej Polski!

            Nasze laureatki:

            • Blanka Kołodziej (kl. 3 SLO) – zdobyła fantastyczne II miejsce w finale ogólnopolskim!

            • Zuzanna Umińska (kl. 8) – po zajęciu I miejsc w etapach rejonowym i wojewódzkim, została finalistką szczebla centralnego.

            Tegoroczna edycja skupiała się na zdrowiu psychicznym młodzieży, radzeniu sobie ze stresem oraz autorskich projektach społecznych.

            Serdecznie gratulujemy Blance i Zuzannie oraz ich opiekunkom – pani Małgorzacie Słodzińskiej i pani Dorocie Mieszkuć. Życzymy dalszych sukcesów!

          • Sukces naszej uczennicy w konkursie kuratoryjnym!

            Z ogromną dumą informujemy, że laureatką konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty została Zuzanna Umińska, uczennica klasy 8. Zuzanna jako jedyna uczennica w naszym mieście zdobyła ten zaszczytny tytuł. Do konkursu przygotowywała ją p.Jolanta Budzyńska.

            Miło nam również poinformować o sukcesach naszych uczniów-finalistów konkursów przedmiotowych:

            Cyprian Deneszewski z klasy 8 został finalistą konkursu z geografii. Ucznia przygotowywała p.Anna Mostowska.

            Finalistami konkursu z biologii zostali: Krzysztof Herbaczewski, Aleksandra Rogólska oraz Zuzanna Umińska – uczniowie klasy 8. Do konkursu przygotowywała ich p.Dorota Mieszkuć.

            Finalistą konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego został również Bruno Krysiak z klasy 8. Ucznia przygotowywał p.Bernard Kowalczyk.

            Serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom. To ogromny sukces i powód do dumy dla całej społeczności szkolnej!

          • Wycieczka klas 4 do Szczecina

            5 maja, klasy czwarte uczestniczyły w edukacyjnej wycieczce do Szczecin. Uczniowie podróżowali pociągiem, co było dodatkową atrakcją i okazją do wspólnego spędzenia czasu.

            Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie największej w Europie wystawy klocków LEGO . Uczniowie mieli okazję zobaczyć niemal 100 imponujących makiet i setki modeli zbudowanych z blisko 8 milionów klocków. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie i dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń.

            Po zwiedzaniu uczestnicy wycieczki udali się do restauracji Manekin, gdzie zjedli wspólny posiłek. Następnie odbył się spacer po mieście, mimo deszczowej pogody .

            Wyjazd był cennym doświadczeniem edukacyjnym oraz okazją do integracji uczniów. Opiekę nad uczestnikami sprawowały wychowawczynie: Iwona Torska-Szabałowska, Jolanta Budzyńska oraz nauczyciel Aleksander Wasiuk

          • Spotkanie profilaktyczne dla klas 4

            Uczniowie klasy 4 uczestniczyli dziś w bardzo ciekawym i pouczającym spotkaniu z Panią policjant sierżant Magdaleną Pająk. Podczas prelekcji dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym jest cyberprzemoc oraz jak reagować na niebezpieczne sytuacje w internecie. Omówione zostały również zasady bezpiecznego korzystania z telefonów komórkowych i mediów społecznościowych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ochronę prywatności i kulturę komunikacji w sieci.Pani sierżant przypomniała także uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym – zarówno w drodze do szkoły, jak i podczas codziennego poruszania się po ulicach. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami.

          • Wyzwania współczesnej edukacji - konferencja naukowa

            Grupa nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła w konferencji naukowej „Wyzwania współczesnej edukacji”, która była okazją do zdobycia nowych doświadczeń, wymiany inspiracji oraz rozmów o kierunkach rozwoju współczesnej szkoły.

            Podczas wydarzenia uczestnicy wysłuchali wystąpień prelegentów: Łukasza Szeligi – edukatora i szkoleniowca, który mówił o potrzebach współczesnej edukacji oraz budowaniu empatycznej społeczności szkolnej, a także Dawida Łosińskiego, znanego jako Pan Belfer, który poruszył temat odwagi w działaniach nauczyciela oraz budowania pozytywnego wizerunku szkoły.

            Serdeczne podziękowania kierujemy do organizatorek konferencji – pani Joanny Kozłowskiej, rodzica naszej szkoły, oraz pani Justyny Kotowicz, nauczycielki naszej szkoły – za przygotowanie wartościowego i inspirującego wydarzenia.

            Udział w konferencji był dla naszych nauczycieli cenną okazją do poszerzenia wiedzy oraz zdobycia nowych pomysłów do codziennej pracy z uczniami.

          • Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki na rzecz szczecineckiego hospicjum. 

            Dzięki zaangażowaniu naszej społeczności szkolnej oraz mieszkańców Szczecinka udało nam się zebrać w ramach akcji „Pola Nadziei” kwotę 6 497,83 zł.

            To ponad 50 wolontariuszy – uczniów klas 7–8 oraz licealistów – przyczyniło się do tego wspólnego sukcesu. Nad organizacją kwesty oraz jej przebiegiem czuwały opiekunki Samorządu Uczniowskiego: p. Jolanta Budzyńska, p. Dominika Pieczyńska-Bakuła oraz p. Anna Kisiel 

            Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie!

            Razem możemy więcej. Dobro wraca

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.