Strona główna

      • Jubileusz - 35 lat Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku
          • XU Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich

            Trójka uczniów liceum wraz z opiekunem samorządu w dniach 15-17 listopada 2023r. uczestniczyła w Interdyscyplinarnej Konferencji Samorządów Uczniowskich - Xu. Konferencja odbyła się w Szczecinie. Przedstawiciele samorządów szkolnych pracowali nad projektem Jak polepszyć samopoczucie uczniów oraz zintegrować szkołę. W trakcie wyjazdu odbywały się wykłady oraz prace w sekcjach. Konferencja zakończyła się prezentacja poszczególnych projektów w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Mimo, ze praca była ciężka i wymagająca przyniosła wiele korzyści, ponieważ wracamy z nowym pomysłami, które postaramy się wdrożyć wkrótce w życie naszej szkoły.

          • Prezentacja klasy 8 SSP na temat Afryki

            uczniowie z klasy ósmej przenieśli nas w fascynującą podróż po Afryce podczas swojej barwnej prezentacji. Opowiedzieli nam o różnorodnych strefach klimatycznych, bogactwie roślinności, egzotycznych zwierzętach, wyjątkowej kuchni, zróżnicowanych formach sportu oraz historii tego kontynentu.

            Po prezentacji wszyscy wzięliśmy udział w grze Kahoot, sprawdzając swoją wiedzę na temat Afryki. Zadania były zarówno edukacyjne, jak i zabawne, co dodatkowo umiliło nam czas spędzony razem. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pysznymi słodyczami..

          • Święto Niepodległości

            Nowa galeria Święto Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego.

            Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole. Tę uroczystość uczciliśmy wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. O godzinie 11:11 cała Społeczność szkolna - uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły odśpiewali hymn Polski. Ponadto, odbyły się: akademia z okazji Święta Niepodległości klas 0-3 SSP, zgłoszeni uczniowie z klas 4-8 SSP wzięli udział w biegu niepodległościowym organizowanym na terenie OSiR, uczniowie kl. 8 i 1-4 SLO wzięli udział w szkolnej debacie oxfordzkiej pt. Czy demokracja jest warunkiem koniecznym niepodległości Polski? Samorząd Uczniowski SSP wraz z opiekunem przygotował niespodzianki dla naszych uczniów. Zgodnie naszą STOwską tradycją w sobotę 11.11.23r. wolontariusze z klas 6-8 SSP i 1-4 SLO wraz z opiekunami przeprowadzą akcję Barwy Narodowe na terenie naszego mias

          • Plebiscyt Edukacyjny 2023 - Nauczyciel Roku Szkoły Ponadpodstawowej

            Nauczyciele naszej szkoły – Pani Krystyna Jagielska i Pan Krzysztof Kucharski otrzymali nominacje do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023 w kategorii Nauczyciel Roku Szkoły Ponadpodstawowej. Ponadto dzięki Wam, Drodzy Rodzice i Uczniowie, Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO, zostało wyróżnione nominacją do nagrody dla placówki edukacyjnej przyjaznej uczniom i ich rodzicom w ramach tego samego plebiscytu. Już teraz dziękujemy za Waszą nominację, która stanowi wyróżnienie dla naszych nauczycieli i szkoły. Plebiscyt Edukacyjny 2023 organizowany jest przez Redakcję „Głosu Koszalińskiego” i „Głosu Szczecińskiego”. Nauczyciel Roku i Szkoła Roku zostaną wybrani w głosowaniu, które trwać będzie do 23 listopada 2023r. do godz. 20.30. Wszystkich, którzy chcieliby wyrazić uznanie dla nominowanych nauczycieli oraz naszej szkoły zapraszamy do udziału w głosowaniu. Wszelkie info

          • Olimpiada Statystyczna etap szkolny

            Uczeń kl 3A naszego Liceum Łukasz Baryło​​​​​​​ zakwalifikował się do etapu Okręgowego Olimpiady Statystycznej, uzyskując w zawodach szkolnych 63,6%. Jest to bardzo dobry wynik, tym bardziej że Łukasz najwięcej punktów uzyskał z najtrudniejszej części zawodów. Trzymamy kciuki za sukcesy na dalszych etapach Olimpiady Statystycznej.

          • Przedsiębiorczość w praktyce - warsztaty

            W minionym miesiącu klasy 1b i 2b wzięły udział w warsztatach jesiennych, organizowanych w ramach projektu " Przesiębiorczość w praktyce ". Warsztaty organizowane były przy udziale Stowarzyszenia Lipowy Dwór i dzięki uprzejmości Pani Marzeny Deneszewskiej. Dzieci wykonały jesienne stroiki i mydełka, które wystawią na sprzedaż, a zarobione pieniądze przeznaczą na wycieczkę klasową.

          • Święto Dyni

            Nowa galeria Święto Dyni została dodana do albumu fotograficznego

            W niektórych krajach tradycją jest Halloween, a w naszej szkole obchodzimy „Święto dyni”. To właśnie dzisiaj we wszystkich grupach wiekowych odbyły się zajęcia poświęcone dyni- królowej warzyw. Z tej okazji klasa 5A i 5B przygotowały małą prelekcję na temat właściwości dyni, przepisów kulinarnych itp. oraz słodki poczęstunek. Odbył się również konkurs na najlepiej wyciętą i ozdobioną dynię. Gratulujemy zwycięzcom!

          • Projekt - STO pomysłów na siebie

            W ramach projektu skierowanego dla naszych uczniow SLO pn. „STO pomysłów na siebie” odwiedził nas dzisiaj wyjątkowy gość lekarz weterynarii Pan Michał Barczykowski znany w mediach społecznościowych jako cowdoctor. Opowiadał naszym licealistom jak wyglądają studia weterynaryjne, jak się do nich przygotować oraz jak wybrać swoją ścieżkę zawodową żeby w przyszłości zminimalizować ryzyko wypalenia zawodowego. Dziękujemy za ciekawe i pełne inspiracji spotkanie.

          • Narady klasowe o szkole.

            Świat wokół nas zmienia się, stawiając przed nami coraz więcej wyzwań z którymi musimy się mierzyć. Czy zmiany powinny dotyczyć również szkoły? Jeśli tak to w jakim zakresie? Jak sprawić aby szkoła była bardziej nowoczesna i przyjazna uczniom? Te i inne pytania zadali sobie uczniowie klas 4-8 naszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Dniu Edukacji Narodowej. Wspólnie z wychowawcami poszukiwali pomysłów i rozwiązań, które wzbogaciłyby i unowocześniły naszą rzeczywistość szkolną i proces uczenia się. A oto wyniki naszych narad klasowych.

          • Analizy biologiczne jeziora Trzesiecko

            Uczniowie SLO realizujący rozszerzony program z biologii, 5 i 10 października uczestniczyli w warsztatach dotyczących oceny stanu ekologicznego jeziora Trzesiecko za pomocą analiz biologicznych, fizykochemicznych i morfometrycznych. Celem zajęć było zapoznanie z metodami rewitalizacji i rekultywacji zbiorników wodnych, nabycie umiejętności badawczych, praca z mikroskopem stereoskopowym oraz oznaczanie organizmów wodnych przy pomocy kluczy. Uczniowie wykorzystają zebrane materiały i nabyte umiejętności do realizowanego projektu. Warsztaty przeprowadziły dr Wioletta Michalska i inż. Karolina Rosińska, którym serdecznie dziękujemy.

          • Z ekologią na TY

            Nowa galeria Z ekologią na TY została dodana do albumu fotograficznego

            W dniach 16-17 października klasy 3 SSP STO w ramach projektu „ Z ekologią na TY” uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych przygotowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Uczniowie doświadczyli nowatorskich metod : obserwacji życia w środowisku maturalnym. Samodzielnie pobierali próbki do badań ekologicznych, a także twórczo spędzali czas obcując na łonie przyrody

    • Partnerzy

      • {#1508} 2
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • Logowanie

    • Srebrne Tarcze Rankingu Perspektyw dla Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Szczecinku 

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Godziny dzwonków

      Wtorek 23.06.2026
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE